Plasty jsou dobrý sluha, ale špatný pán. V přírodě se rozkládají velmi pomalu, často desítky až stovky let. Dochází tak ke hromadění plastů (a ještě menších mikroplastů) ve vodě, půdě i ve vzduchu. Na světě už neexistuje místo, kde by nebyly, a tak lidstvo nemůže tenhle problém nechat jednoduše vyhnít.

LOKNI podpoří výletníky, připojujeme se k bezplastovému měsíci!
Češi milují cestovaní, a tak jsme se rozhodli motivovat všechny cestovatele, výletníky (i táborníky), aby si čepovali zdravou vodu do své vlastní lahve.

JAK NA TO?

Stáhněte si naši aplikaci kdykoliv během července, vyberte si Měsíční předplatné a budete si užívat naši filtrovanou v celé síti je za 1 Kč!

LOKNI potkáte na největších českých vlakových nádražích – podívejte se do mapy

Co se stane až vaše předplatné za 1 Kč vyprší?
Automaticky se neprodlouží. Až vaše předplatné vyprší, musíte kliknout v aplikaci na záložku „Předplatné“ a pak si zvolit nový tarif – Měsíční (159 Kč), Roční (549 Kč), Nádraží (0 Kč) nebo Univerzity + Nádraží (0 Kč).

Nejlepší odpad je ten, který nevznikne
Plastic Free July (Měsíc bez plastů) je globální iniciativa, která začala v roce 2011 v Austrálii. Cílem této kampaně je zvýšit povědomí o problémech spojených s plasty a motivovat jednotlivce, komunity a organizace, aby během července (a ideálně i nadále) omezily nebo úplně přestaly používat jednorázové plasty.

Voda do vlastní lahve je začátek
Nekupovat PETky je dobrý začátek  a my doufáme, že si povedete na výbornou. Zkuste třeba ještě kávu do vlastního hrnku, nákupy do vlastní tašky a kino s vlastní přítelkyní/vlastním přítelem. Ne, vážně, napište nám další tipy, jak šetřit plasty třeba na náš IG nebo na info@lokni.cz, vymyslíte jich určitě desítky. Ty nejlepší zveřejníme i tady na blogu.

Krásný bezplastový červenec!