Slavnostní otevření Filtermaců. Celá UTB pije zdarma

Dobrá zpráva pro všechny, kteří mají rádi mikrofiltrovanou vodu a zároveň chtějí odlehčit přírodě od zbytečných plastů. Univerzita Tomáše Bati má pro vás filtrační zařízení na vodu – Filtermac, ze kterého si načepujete perlivou i neperlivou v prvotřídní kvalitě. Navíc od 6. dubna mají všichni uživatelé vodu ZDARMA.

Proto vás srdečně zveme na jejich slavnostní otevření, které proběhne 6. dubna za přítomnosti zástupců školy, provozovatelů BEZPETEK a Filtermac. Těšit se můžete na úvodní slovo, užitečné informace i ochutnávku perlivé a neperlivé vody.

P.S.: Prvních 25 příchozích s aplikací Filtermac si odnese skleněnou láhev na takové to univerzitní popíjení.

6. dubna 2022

U5 od 10:30 h (vstupní hala)
U18 od 11:30 h (za recepcí vpravo)
U4 od 12:30 (2. patro za výtahem)
U11 od 12:30 (2. patro u schodů)

Nejlepší odpad je ten, který vůbec nevznikne  

Filtermac je alternativou k balené vodě, která pomáhá šetřit PET láhve tím, že si chodíte pro vodu do vlastní lahve. Jedno filtrační zařízení ušetří ročně cca 2,83 tun plastu, celá komunita Filtermac ušetřila už přes 6 500 000 PET láhví.

Jak to funguje?

Studenti si stáhnou aplikaci Filtermac, zaregistrují se a v aplikaci si zvolí tarif – Sponzorovaný UTB. Po otevření aplikace se ukáže QR kód, který jednoduše přiloží ke čtečce Filtermacu a ihned si mohou načepovat perlivou či neperlivou zdarma.

Jak používat Filtermac? (Videonávod)

Výhody čerpaní přes apku?  

Všichni mají dokonalý přehled o svém pitném režimu, denní limit jsou 3 litry vody. Vidí svou osobní statistiku – tedy kolik ušetřili kilogramů plastů, PET lahví, množství CO2, které by vzniklo během přepravy balené vody.

Stáhnout appku pro Android a začít čerpat
Stáhnout appku pro iOS a začít čerpat

Proč pít z Filtermacu?  

Díky komplexní filtraci přes filtry z aktivního uhlí odstraní Filtermac z vody veškeré nežádoucí chutě a pachy a odebere všechny částice a nečistoty větší než 0,2 mikronů, které se v běžné kohoutkové vodě nachází. Díky speciálnímu ošetření vody pomocí UV světla také zlikviduje nežádoucí bakterie a mikroorganismy.