Domácí filtrace

Pokročilá technologie pro domácí filtraci

Unikátní spojení uhlíkového filtru s membránou s bakteriostatickými účinky a UVC LED kohoutku

– Zdraví pitný režim nejen do domácnosti
– Filtr testovaný na FF UK v Hradci Králové
– Jednoduchá instalace pod každý dřez

Domácí filtrace

Domácí filtrace
STARTER

Kohoutková baterie (bez UVC LED světla), filtr Spectrum 22+ a příslušenství pro připojení.

KOUPIT
Obsah balení domácí filtrace Lokni

Domácí filtrace
UVC PREMIUM

Kohoutková baterie s UVC LED světlem, filtr Spectrum 22+ a příslušenství pro připojení.

KOUPIT

Náhrádní filtr Lokni Spectrum 22+

Filtr s aktivním uhlím a membránou s bakteriostatickými účinky

KOUPIT

O filtru Lokni Spectrum 22+

Základ systému domácí filtrace Lokni HomeKit tvoří velmi jemnýnejkvalitnější uhlíkový filtr s membránou s bakteriostatickými účinky Lokni Spectrum 22+ v kombinaci s UVC-LED technologií, který byl testován a získal certifikaci Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Co domácí filtrace Lokni odstraní

Odstraní chlór, veškeré nežádoucí chutě, pachy a nečistoty větší než 0,2 mikronu. UVC LED světlo zbaví vodu mikroorganismů. Eliminuje většinu pesticidů a zbytků léků. Ty nejdůležitější minerály, jako jsou hořčík a vápník, ve vodě zůstávají.

Chlor a pachy

Nečistoty

Mikroplasty

Rezidua léčiv

Hormonálně aktivní látky

Pesticidy

Nežádoucí bakterie

Výhody domácí filtrace Lokni

Minerály se nemění

Nejdůležitější minerály (Mg + Ca) zůstávají po filtraci beze změny.

Otestovaná účinnost filtrace

Filtrace je otestována Farmaceutickou fakultou Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Voda vždy po ruce

Čerstvou filtrovanou si natočíte přímo z kohoutku. Instalace je snadná.

Levnější než balená

Jeden litr filtrované vody jen za 0,25 Kč. Šetříte svou peněženku.

Zdravější a chutnější voda

Voda bez nečistot, chloru, pachů/chutí, reziduí léků i hormonálně aktivních látek. UVC LED zbaví vodu bakterií.

Filtrovaná bez obalu

Šetříte životní prostředí. Netaháte se s PETkami a nemusíte je skladovat.

Podívejte se na instalační video

Instalace pod kuchyňskou linku je jednoduchá.

Srovnání možností

Tady bude tabulka

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Česká republika má jednu z nejkvalitnějších kohoutkových vod v Evropě, což bylo potvrzeno studiemi i pravidelným testováním Státního zdravotního ústavu. Přes pravidelné testy a úpravu vody ve vodárnách se cestou k vašemu kohoutku musí pitná voda dostat mnohdy přes staré nebo prasklé potrubí, což se na vodě může negativně podepsat především na posledních kilometrech (metrech) a její výslednou kvalitu ovlivňuje také stagnace (stojatá voda v potrubí, když nějakou dobu doma netočíte vodu). Navíc na některé v pitné vodě obsažené látky neexistuje v ČR norma, v jaké maximální výši mohou být ve vodě zastoupeny.

Přestože je pitná kohoutková voda na výstupu z vodárny v legislativou požadované a kontrolované kvalitě, během cesty, kterou urazí k vašemu kohoutku se do ní mohou dostat nežádoucí látky. Vedle těžkých kovů, nečistot a mikroplastů také bakterie, což se následně může projevit na chuti, vůni či zákalu pitné vody. Dalšími nežádoucími látkami, které se v pitné vodě nacházejí ve zbytkovém množstí, jsou například i zbytku léků, hormonů, pesticidů i mikroplastů a na ně v ČR není stanovena jejich maximální povolená hodnota. Vodě v potrubí ubližuje také její stagnace.

Tam, kde se voda nehýbe, se tvoří ideální podmínky pro růst bakterií. To nastává již po několika hodinách, kdy doma netočíte vodu, například po noci, nebo po víkendu mimo domov atp.

?
https://szu.cz/wp-content/uploads/2023/02/Brozura_Pitna_voda_z_kohoutku_UBA_a_SZU_2013.pdf

Na základě výzkumu (Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně) Nepijte vodu z kohoutku po návratu z dovolené, ani se v ni nesprchujte, radí vědci • Zprávy / Plus.cz (magazinplus.cz), je voda stojící několik dní v potrubí nevhodná pro pití či osobní hygienu. Například u pozinkovaného potrubí zjistili vědci už po 24 hodinách stání vody nadlimitní obsah zinku.

Nejlepším řešením je pravidelné odtáčení (několik minut) a uhlíková filtrace v kombinaci s UVC-LED světlem.

Filtrace odstraňuje nežádoucí látky, které mohou v pitné kohoutkové vodě být i přes její odtočení. Vedle těžkých kovů, nečistot a mikroplastů také bakterie, což se následně může projevit na chuti, vůni či zákalu pitné vody. Dalšími nežádoucími látkami, které se v pitné vodě nacházejí ve zbytkovém množství, jsou například i zbytku léků, hormonů, pesticidů i mikroplastů a na ně v ČR není stanovena jejich maximální povolená hodnota.

Na trhu dnes jsou běžné filtry s granulovaným aktivním uhlím, jejichž efektivita není zcela vysoká a nedochází k dokonalému přefiltrování vody od všech nečistot. Dále jsou dostupné filtrační konvice, u kterých ale vedle nízkého výkonu je sporná také jejich účinnost a krátká životnost filtru, který je navíc náchylnější na zhoršení mikrobiologie vody při nesprávné manipulaci a údržbě. Dalším způsobem je také filtrace na principu reverzní osmózy. Jedná se o účinnou variantu, nicméně je také nejnákladnější (energetická náročnost, vstupní náklady, servis), nejsložitější na instalaci a vodu zbavuje nejen nežádoucích látek, ale také minerálů, a to až na úroveň téměř destilované vody a před konzumací je nutné opětovně minerály do vody vrátit.

Mezi stočením do lahve a okamžikem její spotřeby vždy uběhne dlouhá doba. To ve vodě zvyšuje pravděpodobnost množení bakterií, a pokud nejsou správně dodrženy skladovací podmínky její zdravotní nezávadnost. Nemluvě o ekologické zátěži spojené s výrobou plastu pro láhve, jejich následnou logistikou a také jejich likvidací. Navíc je ve srovnání s filtrovanou vodou z kohoutku až nesmyslně drahá. Nehledě na to, že si ji pak musíte domů donášet ve velkých těžkých lahvích a najít pro ni místo na správné skladování.

Nedávná studie prokázala, že litr balené vody obsahuje průměrně čtvrt milionu mikroplastůa nanoplastů. Balená voda je vlastně voda, která stojí a tam, kde se voda nehýbe, se tvoří ideální podmínky pro růst bakterií.

Zdroje:

https://www.avcr.cz/cs/o-nas/aktuality/Nanoplasty-jsou-neviditelnou-hrozbou-varuje-environmentalni-chemik

https://www.pnas.org/doi/10.1073/pnas.2300582121

Prokazatelně odstraňuje nečistoty nad 0,2 mikronu, chlor a nepříjemné pachy a chutě z vody. Navíc zachytí 99,96–100 % nežádoucích prvků ve vodě včetně reziduí léků, hormonálně aktivních látek nebo například pesticidů. Ty nejdůležitější minerály, jako jsou hořčík a vápník, ve vodě zůstávají.

(Odkaz na certifikaci)

Kombinací pokročilého velmi jemného uhlíkové filtru s bakteriostatickou membránou a kohoutkem s UVC-LED.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Průtok je 1,9 litrů za minutu.

Instalace je snadná a jistě to zvládnete i bez technika. Pro ještě snadnější instalaci jsme vedle klasického instalačního manuálu připravili také video návod . Pokud byste přeci jen uvítali s instalací pomoc, kontaktujte nás.

 

(odkaz na video)

(odkaz na kontakty)

Filtr doporučujeme vyměnit jednou za 6 měsíců nebo při dosažení jeho kapacity (5 680 litrů), dle toho, co nastane dříve.

Ne, protože systém domácí filtrace Lokni tvoří speciální kohoutek s UVC-LED, který byl vybrán především díky své prokázané funkčnosti. Nicméně je vyroben s nadčasovým a elegantním čistým designem, který se hodí do každé kuchyně.

Ano, zařízení je kompatibilní s většinou kuchyní a kohoutek se dá namontovat na jakýkoliv typ kuchyňské linky.

Filtr pro systém domácí filtrace jsme vybírali a testovali několik let, abychom dosáhli nejlepších účinků v rámci standardu kohoutkové vody v ČR.

Veškeré materiály jsou zdravotně nezávadné a jakmile doslouží je možné jednotlivé komponenty předat k další recyklaci a ekologické likvidaci.

Ano, použitý filtr je nám možné zaslat zpět a my se postaráme o jeho ekologickou likvidaci.

Postaráme se o ekologickou likvidaci použitých filtrů, proto nám můžete vrátit použitý filtr zdarma přes naši službu zpětného odběru.

Zabalený filtr přinesete na libovolnou pobočku Zásilkovny a obsluze předložíte unikátní kód, odeslání je zdarma.

Nechte filtr odkapat po dobu alespoň 24 hodin, následně na něj připevněte víčko a zabalte pečlivě do vhodného obalu.

Pojďme spolu změnit svět!

Máte dotazy?

Kontaktujte nás!