Domácí filtrace

lokni home premium

Lokni HOME
PREMIUM

Kohoutková baterie s UVC LED světlem, filtr Spectrum 22+ a příslušenství pro připojení.

KOUPIT
lokni home starter

Lokni HOME
STARTER

Kohoutková baterie (bez UVC LED světla), filtr Spectrum 22+ a příslušenství pro připojení.

KOUPIT
filtr lokni

Náhradní filtr Lokni Spectrum 22+

Filtr s aktivním uhlím a membránou s bakteriostatickými účinky

KOUPIT

Seznamte se s Lokni HOME

O filtru Lokni Spectrum 22+

Inovativní filtr s mikroprachovým aktivovaným uhlím a unikátní membránou obsahující stříbro s antibakteriálními účinky a mikrofiltrační úrovní 0,2 mikronu. Je navržen pro vysoce kvalitní úpravu pitné vody a eliminuje nárůst bakterií. Testováno Farmaceutickou fakultou Univerzity Karlovy v Hradci Králové a Státním zdravotním ústavem. Ověřeno Státním zdravotním ústavem.

Proč LOKNI baterii s UVC LED?

Jen filtr v kombinaci s UVC LED technologií vám zajistí dokonalou kvalitu vody po chemické i mikrobiologické stránce. V baterii je integrovaná nejmodernější technologie na bázi japonských UVC LED čipů. Tato technologie ničí veškeré bakterie, viry a další mikroorganismy.


Výhody technologie UVC LED

Vysoká účinnost

Odstraní veškeré bakterie, viry a jiné mikroorganismy.

Spolehlivost

Spolehlivější než tradiční zářivky, výkon ani po letech neklesá.

Ekologie i malé náklady

Nesrovnatelně delší životnost, je energeticky úspornější. Na rozdíl od tradičních zářivek neobsahuje rtuť.

Plný výkon ihned

Plný výkon poskytuje v řádu milisekund.

Lokni HOME odstraní

Odstraní chlór, veškeré nežádoucí chutě, pachy a nečistoty větší než 0,2 mikronu. UVC LED světlo zbaví vodu mikroorganismů. Eliminuje většinu pesticidů a zbytků léků. Ty nejdůležitější minerály, jako jsou hořčík a vápník, ve vodě zůstávají.

ikona-chlor

Chlor

ikona-necistoty

Nečistoty a chutě/pachy

ikona-mikroplasty

Mikroplasty

ikona-leciva

Rezidua léčiv

ikona-hormony

Hormonálně aktivní látky

ikona-pesticidy

Pesticidy

ikona-bakterie

Nežádoucí bakterie

ikona-bpa

BPA Z a PAHs

Výhody Lokni Home

Minerály zůstávají

Nejdůležitější minerály (Mg + Ca) zůstávají po filtraci beze změny.

Otestovaná účinnost filtrace

Filtrace je otestována Farmaceutickou fakultou Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Voda vždy po ruce

Čerstvou filtrovanou si natočíte přímo z kohoutku. Instalace je snadná.

Levnější než balená

Jeden litr filtrované vody jen za 0,30 Kč. Šetříte svou peněženku.

Zdravější a chutnější voda

Voda bez nečistot, chloru, pachů/chutí, reziduí léků i hormonálně aktivních látek. UVC LED zbaví vodu bakterií.

Filtrovaná bez obalu

Šetříte životní prostředí. Netaháte se s PETkami a nemusíte je skladovat.

Podívejte se na instalační video

Instalace pod kuchyňskou linku je jednoduchá.

Srovnání možností

BALENÁ VODAFILTRAČNÍ KONVICEFILTR LOKNI SPECTRUM 22+
Bez nečistot z potrubí
Bez chloru
Čerstvá voda
Bez reziduí léčiv
Bez hormonálně aktivních látek
Bez mikroplastů (větší než 0,2 mikronu)
Bez nežádoucích bakterií
Zachová minerální složení vody (Ca + Mg)
Cena3–20 Kč/litr1–3 Kč/litr0,40 Kč/litr

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

O kohoutkové vodě v ČR

Česká republika má jednu z nejkvalitnějších kohoutkových vod v Evropě, což bylo potvrzeno studiemi i pravidelným testováním Státního zdravotního ústavu. Přes pravidelné testy a úpravu vody ve vodárnách se cestou k vašemu kohoutku musí pitná voda dostat mnohdy přes staré nebo prasklé potrubí, což se na vodě může negativně podepsat především na posledních kilometrech (metrech) a její výslednou kvalitu ovlivňuje také stagnace (stojatá voda v potrubí, když nějakou dobu doma netočíte vodu). Navíc na některé v pitné vodě obsažené látky neexistuje v ČR norma, v jaké maximální výši mohou být ve vodě zastoupeny.

Přestože je pitná kohoutková voda na výstupu z vodárny v legislativou požadované a kontrolované kvalitě, během cesty, kterou urazí k vašemu kohoutku se do ní mohou dostat nežádoucí látky. Vedle těžkých kovů, nečistot a mikroplastů také bakterie, což se následně může projevit na chuti, vůni či zákalu pitné vody. Dalšími nežádoucími látkami, které se v pitné vodě nacházejí ve zbytkovém množstí, jsou například i zbytku léků, hormonů, pesticidů i mikroplastů a na ně v ČR není stanovena jejich maximální povolená hodnota. Vodě v potrubí ubližuje také její stagnace.

Stagnace. Tam, kde se voda nehýbe, se tvoří ideální podmínky pro růst bakterií. To nastává již po několika hodinách, kdy doma netočíte vodu, například po noci, nebo po víkendu mimo domov atp.

Na základě výzkumu (Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně), je voda stojící několik dní v potrubí nevhodná pro pití či osobní hygienu. Například u pozinkovaného potrubí zjistili vědci už po 24 hodinách stání vody nadlimitní obsah zinku.

Nejlepším řešením je pravidelné odtáčení (několik minut) a uhlíková filtrace v kombinaci s UVC-LED světlem.

Pokud nemáte filtraci, pak odtočení je nejlepší cesta k co nejkvalitnější vodě.

Filtrace ale navíc odstraňuje nežádoucí látky, které mohou v pitné kohoutkové vodě být i přes její odtočení. Vedle těžkých kovů, nečistot a mikroplastů také bakterie, což se následně může projevit na chuti, vůni či zákalu pitné vody. Dalšími nežádoucími látkami, které se v pitné vodě nacházejí ve zbytkovém množství, jsou například i zbytku léků, hormonů, pesticidů i mikroplastů a na ně v ČR není stanovena jejich maximální povolená hodnota.

Dále filtr může odebírat chutě, pachy, a chlor, vedlejší produkty chlorace a mnoho dalších látek. Důležité je ale neodebírat vápník a hořčík.

O filtraci kohoutkové vody

Na trhu dnes jsou běžné filtry s granulovaným aktivním uhlím, jejichž efektivita není zcela vysoká a nedochází k dokonalému přefiltrování vody od všech nečistot.  Dochází také k rychlému ucpání filtru na povrchu karbon bloku / válce.  

Dále jsou dostupné filtrační konvice, u kterých ale vedle nízkého výkonu je sporná také jejich účinnost a krátká životnost filtru, který je navíc náchylnější na zhoršení mikrobiologie vody při nesprávné manipulaci a údržbě.  

V každém případě musí být ve filtru nějaká antibakteriální složka. Stříbro nebo jiná složka kvůli prevenci růstu bakterií. 

Dalším způsobem je také filtrace na principu reverzní osmózy. Jedná se o účinnou variantu, nicméně je také nejnákladnější (energetická náročnost, vstupní náklady, servis), nejsložitější na instalaci a vodu zbavuje nejen nežádoucích látek, ale také minerálů, a to až na úroveň téměř destilované vody a před konzumací je nutné opětovně minerály do vody vrátit.  

Toto je ale velmi riskantní úprava vody, jelikož zpětné doplnění minerálů do vody není stoprocentní. Člověk pak se vystavuje tomu, že pije vodu tzv. hladovou, která škodí tím, že odvádí z těla další vápník a hořčík nebo esenciální prvky.

O balené vodě

Mezi stočením do lahve a okamžikem její spotřeby vždy uběhne dlouhá doba. To ve vodě zvyšuje pravděpodobnost množení bakterií, a pokud nejsou správně dodrženy skladovací podmínky její zdravotní nezávadnost. Nemluvě o ekologické zátěži spojené s výrobou plastu pro láhve, jejich následnou logistikou a také jejich likvidací. Navíc je ve srovnání s filtrovanou vodou z kohoutku až nesmyslně drahá. Nehledě na to, že si ji pak musíte domů donášet ve velkých těžkých lahvích a najít pro ni místo na správné skladování.

Nedávná studie prokázala, že litr balené vody obsahuje průměrně čtvrt milionu mikroplastů a nanoplastů. Balená voda je vlastně voda, která stojí a tam, kde se voda nehýbe, se tvoří ideální podmínky pro růst bakterií.

Technické vlastnosti domácí filtrace Lokni

Prokazatelně odstraňuje nečistoty nad 0,2 mikronu, chlor a nepříjemné pachy a chutě z vody. Navíc zachytí 99,96–100 % nežádoucích prvků ve vodě včetně reziduí léků, hormonálně aktivních látek nebo například pesticidů. Ty nejdůležitější minerály, jako jsou hořčík a vápník, ve vodě zůstávají. Test – protokol

Lokni Home Premium je unikátní kombinací několika různých přístupů k úpravě pitné vody. Filtr je tvořen mikroprachovými částicemi aktivovaného uhlí a unikátní membránou obsahující stříbro s anibakteriálními účinky. Ten doplňuje unikátní kohoutek s integrovanou UVC – LED technologií, která eliminuje veškeré bakterie a viry. 

 

Při standardním užívání cca 20 minut denně vydrží UVC LED světlo kolem 8 let – tedy 1500 hodin.  

Průtok je 1,9 litrů za minutu.

Standardně počítáme s výměnou filtrů po 6 měsících. Což je 5 600 / 175 = 30 l/den, a to je pro většinu rodin dostatečné.

Instalace a používání domácí filtrace Lokni

Instalace je snadná a jistě to zvládnete i bez technika. Pro ještě snadnější instalaci jsme vedle klasického instalačního manuálu připravili také video návod . Pokud byste přeci jen uvítali s instalací pomoc, kontaktujte nás.

 

Filtr vyměňte jednou za 6 měsíců nebo při dosažení jeho kapacity (5 600 litrů), dle toho, co nastane dříve.

Design a kompatibilita domácí filtrace Lokni

Máme dva – jeden s UVC LED  a druhý, který je menší bez UVC LED. Nicméně oba jsou vyrobeny s nadčasovým a elegantním designem, který se hodí do každé kuchyně.  

Ano, zařízení je kompatibilní s většinou kuchyní a kohoutek se dá namontovat na jakýkoliv typ kuchyňské linky.

Filtr je určený pro doúpravu pitné vody z řadu. Filtr jsme vybírali a testovali několik let, abychom dosáhli nejlepších účinků v rámci standardu kohoutkové vody v ČR.

Ekologie a udržitelnost domácí filtrace Lokni

Veškeré materiály jsou zdravotně nezávadné a jakmile doslouží je možné jednotlivé komponenty předat k další recyklaci a ekologické likvidaci.

Ano, použitý filtr je nám možné zaslat zpět a my se postaráme o jeho ekologickou likvidaci. Například lze použít hliník z obalu filtru. 

Zpětný odběr filtru Lokni Spectrum 22+

Postaráme se o ekologickou likvidaci použitých filtrů, proto nám můžete vrátit použitý filtr zdarma přes naši službu zpětného odběru.

Po 5 měsících od nákupu filtru vám přijde informační e-mail o tom, že je filtr potřeba vyměnit. E-mail bude obsahovat unikátní kód pro zpětný odběr přes služby Zásilkovny. Zabalený filtr přinesete na libovolnou pobočku Zásilkovny a obsluze předložíte kód, odeslání je ZDARMA.

Nechte filtr odkapat po dobu alespoň 24 hodin, následně na něj připevněte víčko a zabalte pečlivě do vhodného obalu.

Napsali o nás

logo czechcrunch
logo forbes
Pojďme spolu změnit svět!

Máte dotazy?

Kontaktujte nás!