Vymysli slogan a vyhraj 10 tisíc!

UPDATE: Vyhlášení zde, gratulujeme: https://www.lokni.cz/tramtadada-vyhlaseni-souteze/

FILTERMAC se mění na LOKNI. Potřebujme tvou pomoc! Vymysli slogan a název pro naše filtrační zařízení a vyhraj 10 000 Kč. Slogan by měl být především o zdraví a ekologii, ale fantazii se meze nekladou. Název filtračního zařízení omezení nemá. Studna, čerpací stanice, filtrační zařízení? Roztoč svou kreativitu, těšíme se na tvé originální nápady. Stačí vyplnit dotazník pod videem. Ty nejlepší návrhy vyhrávají 10 000 Kč.

Své návrhy posíláš prostřednictvím formuláře Google Form.

FORMULÁŘ - JDU NA TO - CHCI SE ZÚČASTNIT

Podmínky soutěže:

 • Soutěž probíhá od 1. února do 28. února 2023.
 • Vyhlášení proběhne 22. března, výherce budeme informovat o výhře prostřednictvím e-mailu, výsledky také najdeš na našem webu LOKNI.cz
 • Své návrhy posíláš prostřednictvím formuláře Google.
 • Porota Lokni vybere nejlepší návrh sloganu a nejlepší návrh jména filtrační stanice.
 • Celkem se soutěží o 20 000 Kč (10 000 Kč slogan + 10 000 Kč jméno filtračního zařízení).
 • Můžeš vymyslet jen slogan nebo jen název. A nebo klidně obojí, záleží na Tobě, jak se rozhodneš.
 • Pokud máš víc návrhů, klidně je vlož do jednoho řádku formuláře, stačí je oddělit čárkou.
 • Lokni si vyhrazuje právo nevybrat žádný návrh.

Obecné podmínky soutěží

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]


Architektura už šetří PETky

Fakulta architektury ČVUT má nově Filtermac. Stala se tak součástí komunity, která ušetřila už přes 7 500 000 PETek. Máme z toho radost!


Jsme členem Asociace společenské odpovědnosti

Jsme moc rádi, že jsme se stali součástí Asociace společenské odpovědnosti. Ta patří mezi největší iniciativu společenské odpovědnosti (CSR) a Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN v Česku. Její vizí/cílem je, aby se společenská odpovědnost a udržitelnost stala přirozenou součástí podnikání i fungování každé organizace v Česku.

Asociace propojuje firmy, veřejný sektor, neziskový sektor i vzdělávací instituce. Díky tomu přispívá k vytváření odpovědnější společnosti.

Proč Filtermac?

Filtermac je ESG projekt, který chrání přírodu a zdraví lidí. Jde o eko alternativu k balené vodě, která snižuje velké množství plastů. Myšlenka je jednoduchá. Má-li člověk po ruce důvěryhodný zdroj skvělé vody, pak si ji rád natočí do vlastní láhve a nepůjde si koupit PETku.

Zdarma díky partnerům projektu
Filtermac je síť desítek chytrých filtračních výdejníků na více než 50 fakultách českých vysokých škol. Na vodu pro studenty přispívají partneři projektu. Dělají tím dobrou věc a na oplátku získávají prostor na LCD Filtermacu a v banneru aplikace.

Ceny SDGs
Filtermac se stal semifinalistou v kategorii Cirkulární Ekonomika (2022). V roce 2019 se dostal za naplňování globálních cílů mezi TOP 15. Filtermac vznikl v roce 2017 s úmyslem dělat dobrou věc pro lidi i životní prostředí. Jádro tvoří malý tým ekologických nadšenců.


Na Větrníku mají taky Filtermac

Jupí! Jsme na koleji Na Větrníku (ulice Za Zahradou 3). Najdete nás na chodbě na pravé straně od vrátnice. Pro čerpání vyberte v aplikaci sponzorované předplatné UK.


Koleje Hvězda a JAK pijí mikrofiltrovanou

Máme radost! Mikrofiltrovanou vodu mohou nově čerpat zaměstnanci a studenti na kolejích Hvězda (blok 2 a blok 3) a na kolejích Jana Ámose Komenského (Mendelova univerzita v Brně). 

 


hledáme tě do týmu

Hledáme tě do týmu!

Chceš dělat v unikátní české start-up firmě, kde jsou navíc fajn lidi? Ve firmě, která má směr a snaží se dělat dobrou věc? Podívej se na Filtermac.com.

Jsme rychle rostoucí firma, jejíž vizí je alespoň trochu „změnit svět“ k lepšímu. Našim cílem je snížit množství PET láhví a plastů. Vyrábíme stroje – Filtermac, které dnes dávají perlivou a neperlivou filtrovanou vodu již cca 80 000 studentům v ČR, a to zdarma a výhradně do přinesených láhví. Díky tomuto konceptu šetříme ohromné množství PET láhví. Balená voda se na školách, kde Filtermac mají, přestává prodávat.

Co bys měl(a) mít?

 • Zkušenost s vývojem webových aplikací postavených na React JS a Node.js
 • Zkušenost s JavaScript, HTML5, CSS a celkově webovými technologiemi
 • Alespoň základní znalost Gitu nebo alespoň jakéhokoliv verzovacího systému

Výhodou je určitě:

 • Znalost frameworku Meteor JS
 • Znalost práce s Cordova frameworkem
 • Znalost prostředí Gitlabu (Issues, atd..)
 • Znalost Pythonu nebo jiného skriptovacího jazyka
 • Znalost Dockeru

Co ti můžeme nabídnout?

 • Práci, která dává smysl
 • Zajímavé finanční ohodnocení + finanční bonusy za dobře odvedenou práci
 • Příjemné pracovní prostředí a kolektiv
 • HPP/IČO – full time nebo part time
 • Otevřenou firemní kulturu
 • Malý, ale skvělý kolektiv
 • Možnost občasné práce z domova
 • Získání zkušeností a osobnostní růst
 • Možnost profesního růstu v rámci firmy
 • Sick days

Nástupní termín: ihned nebo dle domluvy

Jsme přesně to, co hledáš? Ozvi se nám na info@filtermac.com. Připoj své CV a klidně připiš i pár řádků, proč bys chtěl u nás pracovat.


novnika - nefiltr na filtermacu

Unfiltered beer into your own bottle!

We have answered the pleas of students and from May on there will be a new type of LOKNI available at universities – NOFILTER.

„Glassmakers, paddlers as well as cyclists all have their light beers but students have been neglected. They also deserve to have beer within their grasp! They will appreciate this wholesome ionic recovery drink namely during the exam period when their performances get heroic. We believe that in this case a lot of PET bottles will be saved as well,“ mentioned Martin Nepil from LOKNI


novnika - nefiltr na filtermacu

Nefiltrovaná sedmička do vlastní láhve! 

Vyslyšeli jsme přání studentů, od května přibude na vysokých školách nový typ Filtermacu - NEFILTER.

„Skláři, vodáci i cyklisti svá lehká piva už mají, ale zapomínalo se na studenty. I oni si zaslouží mít pivo na dosah ruky, tento blahodárný iontový nápoj ocení hlavně během zkouškového, kdy podávají heroické výkony. Počítáme s tím, že i v tomto případě dojde k výrazným úsporám PET lahví,“ uvedl Martin Nepil z Filtermacu.


We want to do a good thing

We became frightened by the amount of PET bottles and bottled water. We decided to try and do something about it and so invented an alternative to bottled water – the filtration device LOKNI. We are dreaming about the world where anybody can draw fresh (sparkling or still) water into their own bottle, anywhere and anytime.

 

One bottle is enough

When we started 7 years ago, we had no idea how popular LOKNI will become. Nowadays you can find us in tens of schools and companies. At universities we are within the reach of about 100,000 students. The whole LOKNI community has already saved more than 10,000,000 PET bottles. If even this number seems to be too abstract for you, try to imagine for example 200 fully loaded trucks that never started their journey.

It seems unbelievable but every minute a million of PET bottles is sold in the world. However, not even half of them gets recycled...

Our mission

We are doing a good thing not only for people but also for the environment. We would like to build a large network of LOKNI and thus save hundreds of tons of plastic every year. When we teach people to drink healthy water from their own bottles, they will not need to buy bottled water.

The stronger the community connected to LOKNI, the more plastic will be saved.
Thank you for caring about the environment and saving plastic.

 

Martin Václavík, CEO Filtermac

CEO, Martin Václavík


Chceme dělat dobrou věc

Začalo nás děsit množství PET láhví a balené vody. Řekli jsme si, že s tím zkusíme něco udělat, a proto jsme vymysleli alternativu k balené vodě – tedy filtrační stanice LOKNI. Sníme o tom, že si každý kdykoli a kdekoli může natočit čerstvou (perlivou i neperlivou) vodu do své vlastní láhve.

Jedna láhev stačí

Když jsme před 7 lety začínali, netušili jsme, jaký ohlas bude jednou LOKNI mít. Dnes nás najdete v desítkách škol a firem. Na vysokoškolské půdě jsme v dosahu cca 100 000 studentů. Celá LOKNI komunita ušetřila už přes 8 000 000 PETek. Pokud vám tohle číslo připadá abstraktní, představte si třeba 200 plně naložených kamionů, které nemusely nikdy vyjet.

Zní to neuvěřitelně, ale každou minutu se na celém světě prodá milion PET lahví, k recyklaci se však nedostane ani polovina z nich…

Naše mise

Děláme dobrou věc pro lidi i pro životní prostředí. Chceme vybudovat rozsáhlou síť stanic LOKNI a tím uspořit stovky tun plastů ročně. Když lidi naučíme pít zdravou vodu do vlastní lahve, nebudou mít potřebu kupovat si balenou.

Čím silnější bude komunita kolem LOKNI, tím větší bude plastová úspora.
Děkujeme, že vám plasty nejsou jedno.

 

Martin Václavík, CEO Filtermac

CEO LOKNI, Martin Václavík