Máme velkou radost, že se stále více z vás zajímá o lepší přístup k ochraně životního prostředí a zdravější životní styl. Průzkum, který jsme realizovali v průběhu prvního čtvrtletí tohoto roku mezi 1 098 respondenty z řad studentů vysokých škol ve věku 19-26 let nám odhalil několik úžasných trendů, které ukazují, jak výrazně měníte své spotřební návyky ve prospěch udržitelnosti. Jaké to jsou?

Udržitelnost na prvním místě

Stále více z vás se snaží omezit produkci plastového odpadu a přechází na kohoutkovou vodu. Až 34 % uživatelů našich filtračních stanic uvedlo, že jejich hlavním motivem pro pití kohoutkové vody je ekologie a ochrana životního prostředí. Díky vám se zvyšuje povědomí o důležitosti udržitelnosti a společně přispíváme k menšímu zatížení naší planety plastovým odpadem. Pokud je tedy k dispozici kvalitní alternativa balené vody, kupujete jí méně.

Výrazný pokles spotřeby balené vody

Váš přístup k pití kohoutkové vody snižuje spotřebu balené vody. Z našich dat vyplývá, že 39 % z vás, kteří používají filtrační stanice Lokni, kupuje méně balené vody než dříve. A co víc, 15 % z vás přestalo kupovat vodu v PET lahvích úplně! To je úžasný výsledek, který ukazuje, jak velký vliv může mít přístup ke kvalitní filtrované vodě.

Kvalita vody jako klíčový faktor

Chápeme, že kvalita kohoutkové vody může být někdy problémem, zejména kvůli zastaralým potrubím nebo obsahu stopového množství škodlivých látek. Právě proto nabízíme filtrační stanice na 75 fakultách vysokých škol a 13 nádražích, abyste měli k dispozici vždy zdravou a chutnou vodu. Navíc téměř 30 % uživatelů Lokni řeší problém s nevyhovující kohoutkovou vodou prostřednictvím filtrace, a díky tomu si můžete vychutnat kvalitní vodu bez nutnosti kupovat balenou.

Zdravější návyky

Vaše preference k pití filtrované vody se projevují i v dalších pozitivních změnách. Více než 40 % z vás pije méně limonád a slazených nápojů, což přispívá k vašemu celkovému zdraví. Když tedymáte k dispozici kvalitní kohoutkovou vodu, přispívá to nejen k pravidelnějšímu pitnému režimu, ale také k celkově zdravějšímu životnímu stylu. To nám dělá velkou radost!

Děkujeme, že jste součástí této pozitivní změny. Vaše snaha o udržitelnost a zdravější životní styl je inspirací pro ostatní a společně můžeme přispět k lepší budoucnosti. Lokni se i nadále zaměřuje na boj proti produkci plastového odpadu a zajištění kvalitní pitné vody pro všechny. S podporou vás i všech našich partnerů můžeme dosáhnout ještě více!

A protože nás zajímalo, jak jste s naší sítí Lokni spokojeni a jak vám pomáhá s pitným režimem nejen ve škole, vyrazili jsme na průzkum.

 

https://youtu.be/oVUE050MHdk

 

 

 

Moc nás potěšilo, že si tolik z vás volí naši filtrovanou místo balené!